Vaagnapiirkonna düsfunktsioonide korrigeerimine

Loading Map....

Kuupäev/Kell
Date(s) - 12/04/2019 - 14/04/2019
Terve päev

Asukoht
Eesti Massaaži- ja Teraapiakool

Kategooria

Tag


12.-14. aprillil toimub Tallinnas Eesti Massaaži- ja Teraapiakooli konverentsikeskuses aadressil Kadaka tee 4 rakendusliku kinesioloogia ja manuaalmeditsiini seminar “Vaagnapiirkonna düsfunktsioonide korrigeerimine”
Koolitaja: Vladimir Lavrenov, Venemaa Rakendusliku Kinesioloogia ja Manuaalteraapia Akadeemia lektor, 20 aastase staažiga neuroloog, rakenduslik kinesioloog, homöopaat, manuaal- ja refleksoterapeut, unikaalne spordimeditsiini spetsialist, töötanud välja unikaalse sidemete traumajärgse taastamise metoodika ja metaboolse ravimetoodika ning valusündroomi ja närvide pitsumise (k.a. lülivaheketaste kompressiooni) mittekirurgilise tehnika.
Koolituse maht: 21 tundi

Teema aktuaalsus

Vaagnapiirkond mängib tohutu suurt osa kogu luu-lihaskonna õiges funktsioneerimises. Seda võib nimetada omamoodi keha alusmüüriks. Vaagen on üleminekuala alajäsemete ja selgroo vahel. Selgroogu ja jalaliigeseid ei saa tõhusalt korrigeerida, kui vaagnapiirkonnas esineb düsfunktsioone. Ristluuhäired võivad mõjutada luude, koljuõmbluste ja aju kõvakesta seisundit, mis võib ilmneda kesknärvisüsteemi häiretena. Seepärast kannabki vastav osteopaatiline raviviis nime kraniosakraalne.

Õndraluu piirkonna düsfunktsioon, mis väga sageli on seotud traumaga, võib mõjutada emotsionaalset sfääri kuni depressiooni kujunemiseni välja.

Vaagnapiirkonna häired võivad mõjutada negatiivselt ka väikevaagna elundeid (uroloogilises või günekoloogilises sfääris, jämesooles või pärasooles). NB! eriti oluline krooniliste protsesside puhul, mis alluvad halvasti ravile.

Kinesioloogiline lähenemine võimaldab kiirelt ja täpselt vaagnapiirkonna düsfunktsiooni diagnoosida ja valida kõige optimaalsem raviviis.

Seminaril läbitavad teemad

Vaagnapiirkonna ja selle osade (niudeluu, ristluu, õndraluu ja sabaluu) biomehaanika ja patobiomehaanika.

Analüüsime üksikasjalikult vaagna patobiomehaanika visuaalset ja palpatoorset diagnoosimist: mis on tingitud vaagnapõhja lihastest, liigestest, sidemetest, on vistseraalse või duraalse tekkepõhjusega. Erinevate tekkepõhjustega vaagna kõrvalekallete diferentsiaaldiagnostika. Vaagnapiirkonna düsfunktsioonide diagnostika kinesioloogiliste meetodite abil.

Piirkonna lihasbalansi taastamine.

Fleksioontesti (painutamistesti) kui olulise diagnoosikriteeriumi kasutamine iliase ja sacrumi (niude- ja ristluu) düsfunktsiooni puhul.

Lahkame järk-järgult iliase ja sacrumi (niude- ja ristluu), häbemeluu, coccyxi (õndraluu) diagnoosimist ja korrigeerimist kinesioloogiliste meetodite abil.

Keskendume kõige arenenumatele kinesioloogilistele meetoditele vaagnapiirkonna düsfunktsioonide korrigeerimisel.

Seminaril omandatavad praktilised oskused

Vaagnapiirkonna tähtsamate lihaste manuaalne lihastestimine.

Vaagna patobiomehaaniliste muutuste patogeneetilise tähtsuse määramine luu-lihaskonnas.

Patogeneetiliselt oluliste lihaste düsfunktsioonide tuvastamine ja nende korrigeerimine perifeersel tasandil.

Niude- ja ristluu patobiomehaanika visuaalne ja palpatoorne diagnoosimine peamiste anatoomiliste orientiiride järgi.

Fleksioontesti kasutamine diagnoosimisel.

Sidemekahjustuste kinesioloogiline diagnoosimine: sakro-tubulaarsed, ilio-lumbaalsed, kubemesidemed, nende korrektsioon ligamentoossete seoste meetodil.

Niudeluu düsfunktsiooni diagnostika. Ravi mobilisatsiooni meetodil. Ristluu düsfunktsioonid. Diagnostika ja korrektsioon Mitchelli lihas-energeetilise tehnika abil.

Häbemeliiduse korrektsioon mobilisatsioonimeetodi abil. Ristluu-õndraluu düsfunktsiooni kinesioloogiline diagnostika ja ravi. Vaagnapõhja lihaste ümberõpetamine.

Hind EFL liikmeile 333 EUR, mis sisaldab materjale, kohvipause.
NB! võimalus ööbida kohapeal.
Lähem info ja registreerimine: http://tervisekonverentsid.ee/iv-moodul/