Suuhingamine Tallinnas

Map Unavailable

Kuupäev/Kell
Date(s) - 05/12/2019
13:00 - 17:00

Asukoht
4 Kliiniku koolituskeskus

Kategooria

Tag


Koolitus toimub: 05.12.19 kell 13.00 – 17.00 Tallinna 4 Kliiniku koolituskeskuses (Tallinn, Lelle 24, 11. korrus)

Lektoriteks on 4 Kliiniku kõrva-nina-kurguarst Epp Pool ja füsioteraapia ja müofunktsionaalse teraapia spetsialist Iti Müürsepp

Lapsed, kes avatud suuga televiisorit vaatavad, õpetajat kuulavad või lahtise suuga magavad on küll armsad, aga tegelikult on selle harjumuse taga tihtipeale vale hingamisviis – suuhingamine, millel võivad olla tõsised tagajärjed. Pikaaegne suuhingamine võib põhjustada mitmeid probleeme -alates kõrva-nina-kurguhaigustest ja hambumusprobleemidest kuni tõsise unekvaliteedi häirumiseni välja. Erilist tähelepanu tuleb suuhingamise puhul pöörata lapseeas, mil õigeaegsed sekkumised võimaldavad sageli täielikult saavutada ninahingamise. Oluline on seda halba harjumust varakult märgata ja lapsevanemate tähelepanu sellele juhtida, et võimalikult vara logopeedi või müofunktsionaalse terapeudi abiga lapsel õige hingamine saavutada. Suuhingamise ravimata jätmine võib viia paljude tervisehäireteni, mille korrigeerimisel täiskasvanueas kasutatakse kõrva-nina-kurgu- ja suu-näo-lõualuukirurgilisi meetodeid koos ortodontilise raviga või uneapnoe ravimeetodeid. Koolitusel käsitletakse suuhingamise põhjuseid, seda, miks suuhingamine on kahjulik ning kuidas suuhingamist rehabiliteerida.

Koolituse maht: 4 täienduspunkti. Koolitus on sertifitseeritud Eesti Kõrva-Nina-Kurguarstide ja Pea ja Kaelakirurgide poolt.

Sihtrühm: Perearstid, pereõed, hambaarstid, lastearstid, logopeedid, füsioterapeudid ja muud huvilised

Koolituse hind: 45 eurot