Lülisamba rindkere- ja nimmepiirkonna düsfunktsioonid ja manuaalteraapia

Map Unavailable

Kuupäev/Kell
Date(s) - 23/08/2019 - 25/08/2019
Terve päev

Asukoht
Kadaka Konverentsikeskus

Kategooria

Tag


23.-25. augustil toimub Kadaka Konverentsikeskuses meditsiinilise kinesioloogia seminar “Lülisamba rindkere- ja nimmepiirkonna düsfunktsioonid ja manuaalteraapia”
Sihtrühm: manuaal- ja füsioterapeudid, massöörid, taastusravi ja neuroloogia spetsialistid
Koolitaja: neuroloog, rakenduslik kinesioloog, refleksoloog ja homöopaat Vladimir Lavrenov
Õppemeetod: teoreetiline osa vaheldumisi praktilise tööga
Kestus: 24 tundi (3 täispäeva)
Kõik osalejad saavad Venemaa Taastusravi ja Manuaalteraapia Akadeemia koolitustunnistuse.
Seminar on sünkroontõlkega.

Seminari sisu tutvustus:
Lülisamba kaelapiirkonna häired kuuluvad üldlevinud patoloogiate hulka ning on üks raskemaid probleeme neuroloogide ja manuaalterapeutide praktikas.
Kliinilised ilmingud võivad olla hästi mitmesugused: valu ja ebamugavustunne kaelas, valu ja kangus kätes, peavalud, mida ei leevenda valuvaigistid, verevarustuse häired lülisamba arterites, pearinglus, raskustunne peas ja kurnatus.
Keerukus seisneb selles, et kaelapiirkonnas esinevad häired on tihti kompenseeriva iseloomuga. Häire võib tekkida tõusvas joones – häiretena jalgades, vaagna-, nimme või rinnapiirkonnas, mis tekitavad kliinilisi ilminguid kaelapiirkonnas.
Kaelaprobleemide puhul teostatakse korrektsioon manuaalterapeudi igapäevapraktikas tavaliselt lokaalselt kaelapiirkonnas. Aga kui häired on kompensatoorse iseloomuga, siis ei ole selline raviviis tõhus ja protsess kipub korduma.
Tavapäraste meetoditega on kaelal esinevate häirete esma- või teisejärgulist iseloomu kindlaks teha väga raske.
Sageli tekivad kaela- ja õlaosa lihastes kõrvalekalded aktiivsete päästikpunktidena, see on püsivate valusündroomide ja peavalude põhjus.
Manuaalterapeutide ja neuroloogide praktikas on näiteid, kus suuri raskusi põhjustavad lülisamba kaelaosa hüpermobilisus ja ebastabiilsus. Sellist patoloogiat esineb sageli, see tekitab palju probleeme ja seda on raske tavameetoditega korrigeerida.
Rakenduslik kinesioloogia võimaldab teha funktsionaalset diagnostikat lülisamba kaelapiirkonnas ja kaela-õlapiirkonnas piisavalt kiiresti ja täpselt, nii saab kindlaks määrata esmatähtsa piirkonna. See võimaldab valida õige korrigeerimistaktika ja annab hea ravitulemuse.
Lülisamba kaelaosa häirete manuaalne korrigeerimine nõuab väga täpset, samas säästlikku ja õrna lähenemist. Kaelaosa robustne mõjutamine võib kaasa tuua tõsiseid tüsistusi.
Rakenduslikus kinesioloogias kasutatavad korrektsioonimeetodid võimaldavad kaelapiirkonnas ravi läbi viia maksimaalse täpsusega, individuaalse lähenemisega ja õrnalt, mis võimaldab kasutada neid väga erinevas vanuses patsientide ravis.

Seminaril saadud teave ja praktilised oskused võimaldavad teil tõhusalt ja ohutult töötada patsientidega, kellel on probleeme lülisamba kaelaosas.
Seminari maksumus: 375 EUR, Füsioterapeutide Liidu liikmetele 333 EUR
Eelregistreerimine: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfv32HsNFsXPfj4w2gIeCoPLv2ylhdEB9gGR3hKATCf_uENXg/viewform
NB! Ettemaks koolitusele registreerimiseks on 50 €. Juhul, kui osaleja otsustab koolitusel mitte osaleda, ettemaksu ei tagastata.
Pärast eelregistreerimist saadetakse koolituse materjalid, millega on soovitav enne seminari tutvuda.

Täiendav info:
tel 56202631 (Anne Hiio), medkinesiology@gmail.com